Szczepienie szczeniaka

Porady weterynaryjne. Lekarze odpowiadają na pytania właścicieli zwierząt.

Szczepienie szczeniaka

Postprzez Nika244 » 28 kwi 2016, o 15:24

Witam. Ja mam pytanie odnośnie szczepienia malucha. Kiedy wzięłam psa z hodowli " maltańczyka " był po pierwszym szczepieniu " Nobivac Puppy DP " ... kolejne szczepienie zrobiłam już Ja u weterynarza i kolejną szczepionką czyli drugą był " Biocan DHPPi " 8 tyg. Wcześniej się niestety tym nie zainteresowałam i po szczepieniu doszły mnie słuchy że " Biocan " nie jest najlepszą szczepionką i były przypadki że pies dostawał wstrząsu anafilaktycznego, bądź alergii i puchł. Wystraszyłam się wtedy nie na żarty i cały calutki czas obserwowałam pieska. Minęło już ponad 48 godz po szczepieniu i na szczęście nie wydarzyło się nic co mogło by mnie zaniepokoić. Pies bawi się - humor dopisuje :) nie wymiotował, apetyt ma i stolec normalny. Nie było żadnych opuchnięć. Więc mam pytanie czy te trzecie szczepienie w 12 tyg. zrobić także szczepionką firmy " Biocan " ? nie ryzykować innej firmy przy tym trzecim szczepieniu skoro po " Biocanie" było ok bo mam nadzieję że już nic się nie wydarzy złego. Weterynarz napisał mi także że te trzecie szczepienie będzie także razem z szczepieniem na wściekliznę - ale czy lepiej nie będzie samej szczepionki na wściekliznę zrobić osobno??? bo także słyszałam że lepiej robić osobno bo to za dużo naraz dla tak małego psa te szczepionki tzw " kombajny". Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam Monika
Nika244

Powrót do Porady weterynaryjne